نیاسرویس همراه همیشگی شما

روشن نشدن پکیج درحالت زمستانه

تعمیررادیاتور و شوفاژ در تهران

 

کار نکردن پکیج علل بسیاری دارد و سازندگان این دستگاه نیز، در دفترچه بسیار محدود این دلایل را قید نموده اند و چون خیلی از این علل تخصصی هستند بنابراین شما برای برطرف کردن علت روشن نشدن مشعل پکیج، قطعا به یک تعمیرکار پکیج نیازمندید.

در این مقاله می خواهیم با هم این موضوع را بررسی کرده و بپردازیم که کار نکردن پکیج در حالت زمستانه چه دلایلی می تواند داشته باشد.

روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی برای همه ما می تواند مشکل ساز باشد. در فصل زمستان معمولاً ما بخشی از گرمایش خانه ها را از پکیج دریافت می کنیم. حال تصور کنید که پکیج در چنین حالتی روشن نشود. قطعاً بیشتر ما با این مشکل روبرو شده ایم، اما دلیل آن را نمی دانیم. بنابراین اگر شما با دلایل این مشکل آشنا باشید یا از طریق کدهای خطای پکیج دیواری که ما در مقاله بررسی کدهای خطای پکیج دیواری بوتان یا ایران رادیاتور آنها را آموزش داده ایم ممکن است که خودتان بتوانیدآن را رفع نمایید. پس با نیا سرویس همراه باشید.

پیش از اینکه به علت کار نکردن پکیج در حالت زمستانه بپردازیم، بهتر است درباره این موضوع که پکیج ها در چند حالت موجود هستند و تنظیم می شوند بگوییم.

 

پکیج دیواری چند حالت دارد؟

پکیج های شوفاژ دیواری، به طور کلی دارای دو حالت زمستانه و تابستانه هستند. هر کدام از این دو حالت با توجه به فصل و شرایط آب و هوایی هر منطقه تنظیم می گردند. مثلا اکنون با شروع سرما و فصل پاییز پکیج را در حالت زمستانه قرار میدهند.

حالت زمستانه پکیج دیواری برای افزایش دمای آب درون رادیاتورها، گرمایش مورد نیاز محیط را فراهم می کند. به نوعی می توان گفت که تبدیل حالت زمستانی به تابستانی  در پکیج باعث انتقال گرمای مناسب و مطبوع به همه قسمت های محیط می شود. دراین حالت، آب گرم مصرفی با فشار و دمای مناسب در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. با بسته شدن شیر آب گرم، پکیج دیواری نسبت به گرم کردن آب داخل رادیاتورهای گرمایشی تلاش می کند.

 

پیش از تنظیم پکیج دیواری، بایستی از عدم گرفتگی و سلامت مسیر دودکش ها مطمئن بوده باشی. وجود مانع و مسدود شدن راه دودکش، می تواند باعث بروز خطرات جدی و ناخوشایندی بشود. همچنین، در صورتی که برای هواگیری اقدام نکرده باشید، بایستی این موضوع را در صدر و اولویت قرار دهید.

 

علل روشن نشدن پکیج در حالت زمستانه و تابستانه کدامند؟

 

چرا پکیج روشن نمیشود؟ این سوال مهم در فصل زمستان و حتی تابستان است که برای تعمیر پکیج باید دانست که چه علت هایی دارد.

دلایل مختلفی می تواند برای این موضوع وجود داشته باشد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • قطع بودن برق پکیج
 • خرابی شمعک
 • خرابی جرقه زن
 • کم یا قطع بودن گاز پکیج
 • خرابی برد الکترونیکی
 • مسدود بودن دودکش
 • خرابی ترموستات

نمایندگی تعمیرات پکیج و شوفاژ در تهران و کرج

علل روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانه که نمی دانید:

روشن نشدن پکیج در حالت زمستانه شامل دلایل متعددی میباشد. برای اینکه بدانید این مشکل از کجا نشات می گیرد، این بخش را مطالعه نمایید.

1. کم یا قطع بودن گاز پکیج

با مشکل روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی روبرو شده اید. آیا شیر گاز خود را چک کرده اید؟ توصیه می شود که در وهله اول جریان گاز ورودی را کنترل کنید. ممکن است که شیر گاز اشتباه تنظیم شده باشد و یا اینکه مشکل از دریچه گاز باشد.

2. باز بودن شیر بای پس

باز بودن شیر بای پس سبب میگردد می گردد که آب داغ در مدار پکیج به حرکت در آمده و باعث گرم شدن دستگاه بشود. این خود می تواند عاملی جهت روشن نشدن پکیج ها در حالت زمستانه باشد. برای رفع این مشکل کارشناسان پیشنهاد می نمایند که رسوبات فنر شیر باید به خوبی تمیز شود تا فنر عملکرد قبلی خود را داشته باشد.

3. خرابی کلید تنظیم دمای مدار گرمایش

گاهی اوقات ممکن است که دسته پلاستیکی تنظیم دمای مدار گرمایش از درون شکسته باشد. در این صورت دیگر نمی توان کلید را به حرکت در آورد و ما با مشکل روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی روبرو خواهیم شد. پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکلات با تعمیرکاران حرفه ای و مجرب نیا سرویس تماس حاصل نمایید.

 

آیا می دانید چرا پکیج دیواری در حالت زمستانی روشن نمی شود؟

4. تنظیم بودن درجه گرمایش در دمای پایین

آخرین دلیلی که میتواند اتفاق افتاده باشد و معمولا از مشکلات رایج در پکیج ها نیز محسوب می گردد، از تنظیم خارج شدن درجه گرمایش است. باید در نظر داشته باشیم که دمای پکیج هرگز نباید از 80 درجه سلسیوس پایین تر بیاید. در این صورت پکیج خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

 

کار نکردن پکیج دیواری در حالت تابستانه چه دلایلی دارد؟

 

روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه هم دلایل زیادی می تواند داشته باشد، تعداد دیگری از آنها را در زیر می آوریم:

 • پایین بودن درجه فشار بار پکیج دیواری
 • خرابی پمپ در پکیج دو مبدل
 • رسوب داشتن مبدل ثانویه
 • خرابی برد کنترل
 • خراب بودن سنسور مدار مصرفی
 • و غیره

 

علت روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق چیست؟

 

وقتی که برق قطع می شود، پکیج دیواری روشن نمی شود. اینجا باید سیم برق را بررسی نموده، پریز برق را هم چک کرده و در نهایت اگر مشکل داشت باید تعمیر شود چون در غیر این صورت مشکل از دو شاخه خواهد بود.

در صورتیکه دو شاخه هم بررسی شد و مشکلی نداشت، سیم کشی داخلی قطع گردیده و باید برای تعمیر پکیج از سیم کشی داخلی شروع کرد.

 

علت روشن نشدن فن پکیج دیواری:

فن پکیج روشن نمیشود، مشکل از کجاست؟ این هم از آن سوال هایی است که پیش می آید. وقتی که فن پکیج روشن نشود و به خوبی و درستی کار نکند پرشر دود وصل نمی شود و به بورد دستگاه اجازه روشن شدن نمی دهد. این قطعه که در پکیج به کار رفته، از برق 220 ولتاژ تغذیه می کند، در حالی که برق کافی از طریق بورد دستگاه به فن نرسد می توان خرابی را از رله های دستگاه دانست ولی وقتی که برق 220 به فن برسد ولی کار نکند نشان از خرابی فن دارد.

 

علت روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور

 

آیا روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی در همه برندها یکسان است؟

فرقی نمی کند که پکیج دیواری شما از چه نوع برندی است. گاهی اوقات افراد این سوال را دارند که پکیج دیواری من بوتان است و یا ایران رادیاتور و... می باشد، آیا این دلایل برای هر دو صدق می کند؟ باید بدانید که در حال حاضردر حال شما با مشکل روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی روبرو شده اید و این به معنای روشن نشدن مشعل پکیج است. به همین خاطر ما می توانیم اظهار نماییم که این علل های نام برده شده در هر دو برند می تواند کاملا شبیه به هم عمل کند.

 

کار نکردن پکیج دیواری در حالت تابستانه چه دلایلی دارد؟

 

روشن نشدن پکیج در حالت تابستانه هم دلایل زیادی می تواند داشته باشد، تعداد دیگری از آنها را در زیر می آوریم:

 • پایین بودن درجه فشار بار پکیج دیواری
 • خرابی پمپ در پکیج دو مبدل
 • رسوب داشتن مبدل ثانویه
 • خرابی برد کنترل
 • خراب بودن سنسور مدار مصرفی
 • و غیره

 

تنظیم پکیج شوفاژ دیواری روی حالت تابستانه، علاوه بر این که آب بهداشتی و مصرفی خانه را گرم می کند، در مصرف انرژی هم صرفه جویی می کند. از جمله مشکلات پکیج دیواری در فصل تابستان، روشن نشدن آن است. منظور از اینکه پکیج روشن نمی شود این است که شعله شمعک روشن هست اما با باز کردن شیر آب گرم، شعله اصلی روشن نمی شود که آب را گرم کند. اینجاست که باید به سراغ قطعه ای رفت که وظیفه اش اعلام باز بودن آب مصرفی به برد کنترل است.

 

توصیه کارشناسان جهت جلوگیری روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی

در نظر داشته باشید، قبل از اینکه بخواهید پکیج دیواری خود را از حالت تابستانه به زمستانه تبدیل کنید، حتما با متخصص و سرویسکار در این زمینه مشورتی داشته باشید. تیم مجرب نیا سرویس می توانند در این حوزه کمک مناسب و سریعی به شما دوستان عزیز نمایند. دومین نکته ای که قابل توجه است، در رابطه با سرویس پکیج دیواری می باشد که این امر از بروز هرنوع مشکل احتمالی در آینده جلوگیری می نماید. به هر حال می توان نتیجه گرفت که درست ترین راه جهت جلوگیری از روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی پیشگیری و کمک گرفتن از متخصصان و تکنسین های حرفه ای می باشد.

جست و جو

تماس با کارشناسان نیاسرویس

با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بگیرید.
0912 - 930 2551
همه روزه 8 الی 20

نیاسرویس را در صفحات اجتماعی دنبال کنید!

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش