نیاسرویس همراه همیشگی شما

تعمیر تخصصی داکت اسپلیت

تصویری از نصب داکت اسپلیت - نیاسرویس

تعمیر تخصصی داکت اسپلیت در این مقاله به طور کامل شرح داده شده است. پس با نیا سرویس همراه باشید.

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت یک سیستم دوگانه‌ی گرمایشی و سرمایشی جامع است که با کمک کانال‌های تعبیه شده در محیط، هوای خنک و یا گرم را منتقل می‌کند و دمای محیط را متعادل می‌سازد. همچنین این دستگاه میزان رطوبت هوا را نیز کنترل می‌کند. سبک زندگی مینیمالیست امروزی و همچنین بهینه سازی فضا در محیط‌های مسکونی و اداری این نیاز را ایجاد می‌کند تا به جای استفاده از سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مجزا، از یک سیستم واحد با بازدهی بالاتر استفاده نماییم.

اجزا تشکیل دهنده داکت اسپلیت

برای استفاده‌ی بهینه و همچنین عیب‌یابی داکت اسپلیت در صورت لزوم، بهتر است تا بخش‌های مختلف این سیستم را شناخته و به خاطر بسپارید.

 1. بخش کندانسور

        برای بخش سرمایش گاز مبرد را توسط کمپرسور سردسازی می‌کند.

 • پروانه
 • کمپرسور
 • دینام
 • فین
 1. بخش هواساز

        با تبادل حرارتی هوای داخل هواساز و مبرد سرد شده، هوای خنک تولید می‌شود.

 • فیلتر
 • دینام
 • کویل
 • سینی
 • اواپراتور
 • پروانه
 1. لوله مسی

 2. کانال

محل نصب اجزای داکت اسپلیت

در حالت کلی این سیستم، یک سیستم پنهان بوده و تنها بخش قابل مشاهده‌ی آن در ساختمان، دریچه‌های ورود هوای آن است. اما بخش‌های تولیدی هوای گرم و سرد، محل نصب خاص خود را خواهند داشت.

دریچه‌ی داکت اسپلیت در اتاق - نیاسرویس

 

 1. کندانسور یا یونیت خارجی: این بخش را معمولا در خارج از ساختمان و در فضای باز نصب می‌کنند تا انتقال هوای آزاد با دستگاه انجام گیرد.

 2. هواساز یا یونیت داخلی: این بخش را معمولا در قسمت‌هایی مانند زیر شیروانی، زیرزمین و یا گاراژ نصب می‌کنند تا سر و صدای آن آلودگی صوتی ایجاد نکند.

 3. لوله مسی: نقطه تبادل و اتصال بین کندانسور و هواساز، لوله‌های مسی هستند و در بین مسیر هر دو نصب می‌شوند. بهتر است میزان خمیدگی لوله‌ها در حداقل میزان ممکن باشد تا دچار آسیب نشوند. در صورتی که چنین آسیبی را مشاهده کردید، سریعا با متخصصین تعمیر داکت اسپلیت نیاسرویس تماس گرفته و از افزایش میزان نشتی جلوگیری نمایید.

 4. کانال و دریچه: کانال‌ها از بخش هواساز به داخل ساختمان راه می‌یابند و در مرحله‌ی آخر به دریچه‌های تعبیه شده در اتاق‌ها می‌رسند. این بخش از داکت اسپلیت برای انتقال هوای تولید شده در هواساز به ساختمان است.

 5. ترموستات: برای کنترل هر چه بهتر تغییرات دما، از ترموستات دیواری در بخشی از فضای داخلی ساختمان استفاده می‌شود. بهتر است این ترموستات در بخشی که هوای خروجی از دریچه مستقیما به آن برخورد نمی‌کند نصب شود تا در شرایط درست سیستم را قطع کند.

داکت اسپلیت همان اسپلیت است؟

جواب به این سوال بسیار ساده است. اگر سیستم خنک کنندگی آن را در نظر بگیریم، بله. عملکرد آن کاملا شبیه اسپلیت است اما در بحث گرمایش آب گرم درون داکت با گردش خود در سیستم، هوای گرم تولید می‌کند.

تفاوت اسپلیت با داکت اسپلیت

تفاوت‌های اساسی بین اسپلیت و داکت اسپلیت

 1. نصب و راه‌اندازی

داکت اسپلیت زمان و تخصص بیشتری برای نصب نیاز دارد. همچنین فضای نصب این دستگاه باید مناسب باشد و به طور معمول هزینه‌ی بالاتری باید برای آن پرداخت شود. نصب سیستم‌های اسپلیت معمولا ارزان‌تر است. اگر ساکن تهران هستید، می‌توانید از خدمات نصب و تعمیر تخصصی داکت اسپلیت تیم حرفه‌ای و باتجربه‌ی نیا سرویس استفاده نمایید.

 1. هزینه‌های جاری

واحدهای اسپلیت به صورت جداگانه کار می‌کنند و این بدان معناست که هر بخش دچار مشکل شود با هزینه‌ی بسیار کمتری از داکت قابل تعمیر است. با این حال داکت اسپلیت برای محل‌ کار مناسب‌تر است زیرا کنترل دما و هزینه‌های سیستم تهویه کاملا در دست مدیریت قرار می‌گیرد و نیازی به تهیه تعداد بیشتری سیستم خنک کننده برای هر بخش نیست.

 1. اثربخشی

اسپلیت برای اتاق‌های کوچک و فضاهایی با ظرفیت کم بسیار موثر است. برای فضاهای بزرگتر بهتر است از سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت استفاده شود تا دمای کل خانه یا محل کار به طور یکپارچه و متعادل باشد.

 1. آلودگی صوتی

با پیشرفت در تکنولوژی، امروزه دیگر مسائل سر و صدا به اندازه‌ی گذشته مسئله مهمی تلقی نمی‌شود. چرا که اسپلیت‌های بی‌صدا از برندهای مختلف و مشهوری ساخته شده و در دسترس قرار گرفته است. داکت اسپلیت هم به طور کلی سر و صدا ندارد زیرا سیستم‌های اصلی که تولید نویز و صدا دارند، خارج از ساختمان نصب می‌شوند. اگر سیستم داکت شما سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند، قطعا مشکل اساسی در بخش‌های داخلی آن ایجاد شده است. بنابراین با یک مرکز تخصصی تعمیر داکت اسپلیت تماس گرفته و وقت بازبینی از دستگاه را رزرو نمایید.

 1. زیبایی و جلوه‌ی بصری

از لحاظ بصری، سیستم داکت بسیار زیباتر و هوشمندانه‌تر است. خروجی‌ها تقریبا مسطح، کوچک و در سقف نصب شده‌اند. سیستم‌های اسپلیت واحدهایی بزرگ و قابل مشاهده بر روی دیوار داخل هستند.

نصب و تعمیر دریچه داکت اسپلیت - نیا سرویس

 

5 مشکل معمول و راهکارهای تعمیر داکت اسپلیت

 1. داکت اسپلیت روشن نمی‌شود

منبع تغذیه‌ی داکت اسپلیت خود را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که ترموستات روی حالت "cool"  تنظیم شده باشد. اگر این مرحله روی حالت نرمال بود، سیم کشی‌های خارجی را بررسی کنید چرا که ممکن است توسط موش‌ها یا برخی جانوران دیگر جویده شده یا آسیب دیده باشند. اگر هیچ کدام از این بخش‌ها دچار مشکل نبودند، امکان آسیب دیدن بخش‌های داخلی وجود دارد. بنابراین برای تعمیر داکت اسپلیت در تهران با تکنسین‌های نیاسرویس تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل سیستم شما را برطرف کنند.

 1. فن دستگاه کار نمی‌کند

اگر فن دستگاه از کار افتاده است، باید به دنبال مدار قطع شده در سیستم باشید. دلیل دیگر از کار افتادن فن می‌تواند یخ زدگی سیم پیچ‌های داخلی باشد. در چنین شرایطی اگر ساکن تهران هستید، وارد وبسایت نیا سرویس شده و از کارشناسان ما برای تعمیر فوری داکت اسپلیت کمک بگیرید.

 1. کپک و گرفتگی در داکت اسپلیت

سیستم‌های تهویه هوای، مکان مناسبی برای رشد انواع کپک‌ها و قارچ‌ها هستند که علاوه بر ایجاد گرفتگی و از کار افتادن سیستم می‌شوند، مشکلات سلامتی زیادی را نیز به همراه دارند. بنابراین بهتر است در بازه‌های زمانی مشخص، با تکنسین‌های ما تماس گرفته و درخواست تعمیر داکت اسپلیت خود را ثبت کنید.

 1. داکت اسپلیت هوا را خنک نمی‌کند

حتما چک کنید ترموستات بر روی دمای حداقل 5 درجه سانتی گراد کمتر از دمای اتاق تنظیم شده باشد. سپس دمای ترموستات را کاهش دهید و اثر خنک سازی دستگاه را مقایسه کنید. اگر پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه در دمای هوای خروجی تغییری ایجاد نشد، با دقت خاک کندانسور را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که هوای کافی به فین‌های کندانسور و سیم پیچی آن می‌رسد. اگر هیچ کدام از این مراحل جوابگو نبودند، احتمالا مشکلات نشت مبرد وجود دارد که در این صورت باید با نزدیک‌ترین و بهترین مرکز تعمیرات داکت اسپلیت تماس بگیرید و درخواست بررسی و عیب‌یابی ثبت نمایید.

 1. ترموستات خراب است

دستگاه را به طور کامل خاموش کرده و با مرکز تعمیرات تماس بگیرید. چرا که خراب بودن ترموستات، امکان کنترل جریان هوا و دمای آن را از دست شما خارج می‌کند و می‌تواند به تمامی اجزای دستگاه شما آسیب برساند.

یک واحد تهویه مطبوع دارای قطعات متعددی است که با هم کار می کنند. تعمیر و نگهداری و خدمات منظم نه تنها باعث افزایش طول عمر آن می شود بلکه عملکرد روان سیستم را نیز فراهم می کند. بنابراین، بازه‌ی زمانی مشخصی را برای بازبینی و سرویس کردن دستگاه تهویه خود اختصاص دهید تا بیشترین بازدهی را دریافت نمایید.

          معرفی برترین برندهای داکت اسپلیت

داکت اسپلیت 30000 الجی - نیاسرویس

پیشنهاد تیم نیا سرویس برحسب تجربه‌ی چندین ساله، تهیه و استفاده داکت اسپلیت‌های الجی و سامسونگ می‌باشد. این دو برند در بخش سیستم‌های سرمایشی بسیار کارآمد و موفق عمل کرده و به روزترین محصولات را تولید می‌نمایند. همچنین قطعات تولیدات این دو برند به راحتی تامین می‌شود و محدودیت تعمیر نخواهند داشت. اما برندهای باکیفیت دیگری نیز در بازار موجود هستند که عملکرد مناسبی نسبت به قیمت خود دارند. تعدادی از این برندها عبارتند از :

 • گودمن
 • میتسوبیشی
 • هایسنس
 • اوجنرال
 • داکتینو
 • مدیا
 • تک الکتریک
 • گری

خدمات تخصصی نیا سرویس در بخش داکت اسپلیت

 1. راهنمای خرید بهترین و مناسب‌ترین سیستم برای فضای شما
 2. نصب تخصصی و بهینه‌ی سیستم داکت اسپلیت
 3. تعمیر حرفه‌ای داکت اسپلیت در محل و همچنین در خارج از محل در کارگاه پیشرفته‌ی تیم کاری
 4. پاسخگویی در سریع‌ترین زمان ممکن و تعمیر و تحویل به موقع سیستم های داکت اسپلیت

 

جست و جو

تماس با کارشناسان نیاسرویس

با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما کمک بگیرید.
0912 - 930 2551
همه روزه 8 الی 20

نیاسرویس را در صفحات اجتماعی دنبال کنید!

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش